• Święto szkoły 2018

• W tym roku jak zwykle uroczyście obchodziliśmy święto szkoły. Poza przemówieniami znamienitych gości, nagrodami odbyło się także ślubowanie klas pierwszych. Całą uroczystość uświetniła część artystyczna przygotowana przez p. Jadwigę Jeleniewicz. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym za przygotowanie apelu.

• Zawodowa Dowspuda

• Powiat Suwalski/Zespół Szkół im. gen. Ludwika Michała Paca w Dowspudzie realizuje projekt "Zawodowa Dowspuda".

Celem projektu jest podniesienie atrakcyjności zawodowej 60 uczniów/uczennic Technikum w Dowspudzie w okresie od 15 października 2018 r. do 16 czerwca 2020 r. poprzez zdobycie dodatkowych umiejętności i rozwinięcie kompetencji kluczowych oraz doskonalenie zawodowe i praktyczne 4 nauczycieli/nauczycielek poprzez udział w stażach u pracodawców.

Wartość projektu: 560 599,25 zł

Dofinansowanie projektu z UE: 522 639,25 zł.

W ramach projektu przeprowadzone zostaną:

• zajęcia dodatkowe;
          • kursy zawodowe: inseminacyjny, kelnerski, baristy, kombajnisty, chemizacyjny, kurs prawa jazdy kat. B;
          • płatne staże zawodowe dla uczniów.
        • Zajęcia z samoobrony

• W tym tygodniu uczniowie klas czwartych w ramach zajęć wf- u uczyli się samoobrony poprzez naukę podstaw Krav Magi. Instruktorami byli wojskowi z XII Batalionu Lekkiej Piechoty w Suwałkach.

• „…Biel śniegu i żar czerwieni"

• „…Biel śniegu i żar czerwienii orły dumne piastowskie,to wieczne symbole tej zieminajbliższe sercu, bo polskiej.”

Z okazji 100-tnej rocznicy  odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie klasy IV i  I  Technikum Hotelarskiego przygotowali  na holu głównym specjalną dekorację oraz skromny poczęstunek w biało-czerwonych kolorach. Co prawda, nie doliczono się stu porcji deserów czy  przekąsek, ale efekt był  zaskakujący.

Pierwszy raz w swoich strojach służbowych wystąpiły hotelarki z  klasy pierwszej, które pięknie prezentowały sie na tle odświętnej dekoracji. Hasło przewodnie brzmiało - Hotelarze w hołdzie Biało-Czerwonej. Ta niezwykła lekcja patriotyzmu powinna na długo pozostać w pamięci młodych ludzi.

• Zaduszki 2018

• Uczniowie klasy II W pod opieką p. Katarzyny Kopiczko - Sowul przygotowali refleksyjne wspomnienie na Dzień Zaduszny.

• „Rozkwitały pąki białych róż,

• Wróć, Jasieńku, z tej wojenki już……” ta i inne pieśni patriotyczne rozbrzmiewały wieczorem 5 listopada w Internacie Zespołu Szkół im. gen. Ludwika Michała Paca w Dowspudzie. Wieczornicę związaną z obchodami 100-lecia Odzyskani Niepodległości przez Polskę przygotowały: kapela ludowa „Onegdaj” z Filipowa, zespół „Gozdawa” oraz młodzież szkolna. Dziękujemy wszystkim przybyłym za wspaniały i wzruszający wieczór.

• "Prosto ze szkoły"

• Gratulujemy Urszuli Wasilewskiej i Wiktorii Androsiuk z klasy IV W za zajęcie PIERWSZEGO MIEJSCA w filmowym konkursie "Prosto ze szkoły". Dziewczyny jesteście THE BEST!!!!!Dziękujemy również wszystkim aktorom, którzy zgodzili się wziąć udział w filmie - niektórzy mają prawdziwy talent aktorski

• XXXIII biegi przełajowe

• XXXIII Biegi Przełajowe im. gen. Ludwika Michała Paca o Drużynowe Mistrzostwo Zespołu Szkół w Dowspudzie zostały rozegrane 17 października 2018 roku.

Łącznie wystartowało 58 osób – 36 chłopców i 22 dziewczęta.

Rozegrano dwa biegi. Dziewczęta rywalizowały na dystansie 900 m a chłopcy 1630 m.

Indywidualnie najlepszymi zawodniczkami okazały się:

1. Aleksandra Klekotko
          2. Patrycja Nalewajko
          3. Urszula Barszczewska

Wśród chłopców triumfowali:

1. Sebastian Gładyszewski
          2. Adrian Denert
          3. Tomasz Gajda

W klasyfikacji drużynowej najlepszymi okazali się uczniowie z klas:

1. II aw – 342 punkty (Puchar Przechodni Starosty Powiatu Suwalskiego)
          2. II Iaw – 186 punktów (Puchar Przechodni Dyrektora Zespołu Szkół w Dowspudzie)
          3. IVa – 175 punktów (Puchar Przechodni śp.Dariusza Gołąbka – byłego nauczyciela wf. naszej szkoły)