• Rekrutacja do projektu ERASMUS+

• W dniu 09.03.2024 r .w Zespole Szkół im gen. L. M. Paca w Dowspudzie odbyło się posiedzenie komisji rekrutacyjnej w składzie:

• Katarzyna Walendzewicz  – przewodniczący Komisji, koordynator projektu,
      • Urszula Piotrowska - nauczyciel języka angielskiego,
      • Emilia Świerżewska – pedagog szkolny.

Zadaniem Komisji była weryfikacja złożonych dokumentów i dokonanie wyboru uczestników projektu zgodnie z kryteriami określonymi   w regulaminie rekrutacji uczestników projektu.

Do dnia 08.03.2024 r. - wpłynęło 24 zgłoszeń od uczniów i 2 zgłoszenia na job shadowing.

Komisja zakwalifikowała 21 uczniów do udziału w projekcie oraz 2 nauczycieli na job shadowing.

Szczegóły rekrutacji w biurze projektu u koordynatora Katarzyny Walendzewicz.

• Działania przygotowawcze do mobilności programu ERASMUS +

• W ramach działań przygotowawczych do mobilności programu ERASMUS +

Sektor: Kształcenie i szkolenie zawodowe (VET) – Erasmus +, Akcja 1 Mobilność uczniów

i kadry.

Rodzaj działania: Krótkoterminowa mobilność edukacyjna osób uczących się w ramach kształcenia i szkolenia zawodowego.

o numerze projektu: 2023-1-PL01-KA121-VET-000147229

uczniowie biorą udział w zajęciach przygotowawczych tj., przygotowanie językowe, kulturowe i zakresu bezpieczeństwa oraz pedagogiczne.

• Projekt ERASMUS+

• Działania przygotowawcze do mobilności z programu ERASMUS+

W ramach działań przygotowawczych do mobilności z programu Erasmus+

o numerze projektu: 2023-1-PL01-KA121-VET-000147229

uczestnicy odbywają zajęcia z języka angielskiego oraz kulturowo - pedagogiczne.

• Pierwszy Dzień projektu

• Pierwszy dzień naszego projektu o numerze 2023-1-PL01-KA121-VET-000147229, który realizujemy ze środków projektu ,, Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego ” w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego na lata 2021-2027, zaczęliśmy od wyjazdu do naszego partnera Eu Mobility Croatia a następnie wyruszyliśmy do miejsca docelowego naszych staży zawodowych, przeszliśmy szkolenie z BHP i zapoznaliśmy się z naszym Mentorem praktyk.

Popołudnie upłynęło nam na zwiedzaniu Splitu.

• Pierwszy tydzień projektu

• Pierwszy tydzień naszego projektu o numerze 2023-1-PL01-KA121-VET-000147229, który realizujemy ze środków projektu ,, Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego ” w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego na lata 2021-2027, upłynął nam na stażach zawodowych w Park Marjan, niesamowite doznanie oraz morze nowych doświadczeń .

• Pierwszy dzień weekendu

• Pierwszy dzień wekendu naszego projektu o numerze 2023-1-PL01-KA121-VET-000147229, który realizujemy ze środków projektu ,, Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego ” w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego na lata 2021-2027, spędziliśmy bardzo aktywnie , najpierw piękny punkt widokowy ,następnie udaliśmy się do urokliwej miejscowości Omis i tam pływaliśmy małymi łódkami . Kolejnym punktem naszej wyprawy była miejscowość Makarska położona wzdłuż malowniczej trasy riwiery Makarskiej.

• Drugi dzień weekendu

• Drugi dzień wekendu naszego projektu o numerze 2023-1-PL01-KA121-VET-000147229, który realizujemy ze środków projektu ,, Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego ” w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego na lata 2021-2027 dziś byliśmy w Parku Narodowym Krka , Park został założony w roku 1985 w środkowym i dolnym biegu rzeki Krka. Na terenie parku rzeka tworzy wodospady ,kaskady oraz bystrzyny. W centralnej części parku znajduje się jezioro Visovac, na wyspie pośrodku którego znajduje się klasztor franciszkanów,

• Drugi tydzień projektu

• Drugi tydzień naszego projektu o numerze 2023-1-PL01-KA121-VET-000147229, który realizujemy ze środków projektu ,, Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego ” w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego na lata 2021-2027, 21 uczniów naszej szkoły z zawodu technik leśnik oraz 2 nauczycielki biorące udział w job shadowingu, odbywali staże w zielonej oazie Splitu, Leśny Park Marjan to jedno z najpiękniejszych miejsc, które warto odwiedzić w mieście znanym z Pałacu Dioklecjana. Nasz partner ze strony Chorwackiej ,#Eu Mobility Croatia , stanął na wysokości zadania organizując nam tak profesjonalne staże zawodowe , które przyczynia się do poszerzenia kompetencji kluczowych młodych leśników na rynku pracy.

• Podsumowanie projektu

• Podsumowanie naszego projektu u naszego partnera #EuMobiltyCroatia o numerze 2023-1-PL01-KA121-VET-000147229, który realizujemy ze środków projektu ,, Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego ” w ramach programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego na lata 2021-2027. Dziś w siedzibie naszego Chorwackiego partnera Eu Mobility Croatia nastąpiło oficjalne podsumowanie naszego projektu, czas spędzony w Chorwacji upłynął nam zdecydowanie za szybko , przepełniony był wymianą doświadczeń, zdobyciem nowych umiejętności , przełamaniem barier językowych oraz poznaniem chorwackiej kultury a nieodzownym elementem naszego pobytu była troska o środowisko naturalne. Żegnaj Chorwacjo Hvala , jutro meldujemy się w Polsce. #erasmusplus