• Sprawdź listę obowiązujących podręczników.
              • DRZWI OTWARTE
              • Serdecznie zapraszamy
                na Drzwi otwarte naszej szkoły
                25.04.2024r., godz 10 - 12
                  • Spotkania z edukacją

Przed trudnym wyborem staną niebawem uczniowie trzecich klas gimnazjów. Chodzi oczywiście o wybór szkoły ponadgimnazjalnej. Z pomocą wyszły jak co roku Suwalskie Spotkania Edukacyjne, które odbyły się 28 marca w Zespole Szkół nr 2 w Suwałkach. Ofertę zaprezentowało aż 15 szkół ponadgimnazjalnych, w tym nasza szkoła. Szkołę reprezentowali, ci którzy o nauce w jej murach wiedzą najwięcej – uczniowie. To właśnie oni skutecznie przekonywali swoich niewiele młodszych kolegów dlaczego najbliższe lata warto związać z Zespołem Szkół w Dowspudzie. Targi stały się również doskonałą okazją do poinformowania o nowej specjalizacji: w roku szkolnym 2013/14 zaczniemy kształcić przyszłych pracowników służb mundurowych.

• Szkolny Konkurs Nakrywania Stołów z Okazjii Romantycznej Kolacji - walentynki 2014

Dnia 13 lutego 2014 r. odbył się SZKOLNY KONKURS NAKRYWANIA STOŁÓW Z OKAZJI ROMANTYCZNEJ KOLACJI, w którym wzięły udział uczennice z klasy I, II, III i IV technikum hotelarskiego. Do udziału w konkursie zgłosiło się 6 zespołów: dwa z klasy III, dwa z klasy II oraz po jednym z klasy I-szej i IV-tej. Młodzież przygotowywała nakrycia stołów wykorzystując własne materiały, dekoracje oraz wyposażenie pracowni obsługi konsumenta. Każdy zespół ułożył autorskie menu okolicznościowe. Ocenie podlegały: pomysł, estetyka wykonania, wkład pracy własnej, wrażenia ogólne. Celem konkursu było upowszechnianie wzorów dekoracyjnych i estetycznego nakrywania stołów okolicznościowych oraz wykorzystanie nowych trendów w gastronomii i wiedzy z lekcji do kształcenia zawodowego. Konkursowe stoły były oceniane przez zaproszonych nauczycieli. Dziękujemy za licznie oddane głosy i miłe słowa wszystkim, którzy tego d

• Hej Kolęda, Kolęda ... !

"Hej Kolęda ..." śpiewała cała szkoła 19 grudnia 2013 roku na tradycyjnej wigilii szkolnej Zespołu Szkół w Dowspudzie. Świąteczne ozdoby, choinki, stoły z opłatkami i palącymi się świecami, uczniowie, nauczyciele, pracownicy i zaproszeni goście. Miła serdeczna atmosfera. Wspólna modlitwa, dzielenie się opłatkiem i wiele, wiele serdecznych życzeń – oby się spełniły.

• Turniej Mikołajkowy 2013

6 grudnia 2013 roku rozegraliśmy kolejny Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej o Słodką Nagrodę Dyrektora Zespołu Szkół im. Gen. Ludwika Michała Paca w Dowspudzie. Łącznie z nagrodą Dyrektora Szkoły udało nam się zebrać pokaźną ilość słodyczy, która tradycyjnie zostanie przekazana wychowankom Domu Dziecka w Przerośli.Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco:I klasa IIwII klasa IVaIII klasa IIIaImprezę przygotowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego:Grzegorz Chodkiewicz i Bogusław Mazurkiewicz. Uczestnikom Turnieju i wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy.

• III Szkolny Konkurs Bożonarodzeniowy

Jak co roku, w ostatnim tygodniu grudnia, uczniowie klas hotelarskich próbują swoich sił w konkursie „Świąteczne nakrycie stołu”.W tegorocznym konkursie zwyciężył zespół klasy IV technikum hotelarskiego w składzie: Marlena Baranowska, Iga Filipowicz, Monika Miłowicka, Monika Żukowska, który wspólnie przygotował 3 stoły konkursowe – jeden z nich okazał się zwycięskim.

• Święto Szkoły 2013

29 listopada to dzień w kalendarzu Zespołu Szkół w Dowspudzie szczególny, tego dnia szkoła tradycyjnie obchodzi swoje święto. W tym roku święto ma wymiar wyjątkowy, bowiem połączone jest z 75 rocznicą funkcjonowanie szkoły. Naszą szkolną uroczystość zaszczycili swoją obecnością szczególni goście:Jego Ekscelencja Ks.Biskup Diecezji Ełckiej – Romuald Kamiński,Proboszcz Parafii p.w. Trójcy Przenajświętszej w Raczkach – ks. Henryk PolkowskiPoseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej – Jarosław Zieliński z małżonkąStarosta Powiatu Suwalskiego – Szczepan OłdakowskiObecni byli również dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół, przedstawiciele organizacji i instytucji współpracujących ze szkołą, absolwenci sprzed lat, byli nauczyciele i pracownicy szkoły.Uroczystość rozpoczęła msza święta celebrowana przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa. Ważnym punktem obchodów Święta Szkoły, jak zawsze, jest ślubowanie u

• Jesienne biegi przełajowe powiatowego zrzeszenia LZS

8 października 2013 roku w Dowspudzie, zostały rozegrane Jesienne Biegi Przełajowe Powiatowego Zrzeszenia LZS. Udział wzięło 482 zawodników i zawodniczek w różnych kategoriach wiekowych, którzy walczyli na trasach dowspudzkiego parku. Spośród naszych zawodników na uwagę zasługują: Patrycja Dereszyńska - czwarta w biegu na dystansie 1500m Kamil Jagłowski - piąty na dystansie 2700m. Karol Puniszkis - siódmy na dystansie 2700m. Wszystkim uczniom, którzy pomogli w organizacji i przeprowadzeniu tegorocznych biegów serdecznie dziękujemy.

• Logowanie do dziennika elektronicznego