• Wiosenne biegi przełajowe LZS

• Ponad 900 zawodników wystartowało w Wiosennych Międzypowiatowych Biegach Przełajowych Powiatowego Zrzeszenia LZS, rozegranych 11 kwietnia 2017 roku.Dzięki uprzejmości nowego właściciela dowspudzkiego parku, możliwe było skorzystanie z pięknych tras, zlokalizowanych wokół pozostałości pałacu generała Ludwika Michała Paca. Dziękujemy.Walka we wszystkich kategoriach wiekowych była bardzo zacięta i co ważne zgodna ze wszystkimi sportowymi zasadami.

Spośród zawodników reprezentujących ZS w Dowspudzie na uwagę zasługują:
          - piąte miejsce Sebastiana Gładyszewskiego (2600m)
          - ósme miejsce Artura Dzieniszewskiego (2600m)
          - dwunaste miejsce Wiktorii Androsiuk. (1500m)

Wszystkim zawodnikom i zawodniczkom naszej szkoły serdecznie gratulujemy.Podziękowania należą się wszystkim uczniom klasy III a, którzy pomogli w organizacji i obsłudze zawodów a także dziewczętom z klasy III w i III h. Dziękuję również Panu Grzegorzowi Chodkiewiczowi za pomoc w organizacji i prowadzeniu zawodów.

Nauczyciel wf w ZS w DowspudzieBogusław Mazurkiewicz

• Światowy Dzień Zdrowia

• Światowy Dzień Zdrowia obchodzony co roku 7 kwietnia, w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia daje nam unikalną możliwość mobilizacji działań poświęconych konkretnym zagadnieniom i problemom zdrowotnym, ważnym dla ludzi na całym świecie. Ten dzień wybrani uczniowie spędzili w Calypso Fitness Clubie pod czujnym okiem Konrada Jachimowicza.

• Dni otwarte – kulinarne spotkanie z Pacem

• Tegoroczne Dni otwarte obfitowały w wiele atrakcji i były poprzedzone rzetelnymi przygotowaniami do zaprezentowania szkoły z jak najlepszej strony. Po spotkaniu z dyrekcją szkoły, zwiedzaniu oraz udziale w grze terenowej, wszyscy uczestnicy wraz z opiekunami zostali zaproszeni do pracowni obsługi konsumenta. Na zwycięzców czekał przygotowany przez klasę III technikum hotelarskiego wykwintny obiad, składający się z zupy - kremu „Pałacowa”, sznycla „Generała Ludwika” z opiekanymi ziemniaczkami i surówką oraz deser „ulubieniec Michała”. Zwiedzający mieli do dyspozycji dwa słodkie bufety z przygotowanymi przez hotelarzy deserami oraz słodkimi przekąskami.

• Dzień otwartych drzwi

• Gimnazjaliści z Augustowa i Sztabina odwiedzili dzisiaj mury naszej szkoły. Po krótkiej prezentacji w Kordegardzie ruszyli na poszukiwania: Paca z małżonką, makiety pałacu i poszczególnych pracowni w szkole. Ich zadaniem było zrobienie zdjęć w wyznaczonych punktach. W tej grze postawiliśmy przede wszystkim na kreatywność. Wygrała grupa nr 9, a wyróżnienie zdobył zespół nr 1 i 10. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem, a zwycięzcy gry terenowej zostali zaproszeni na obiad do państwa Paców. Fajnie było Was poznać, dziękujemy za wspólną zabawę.

• Hotelarki w akcji

• Jak zapewnić: dobrą atmosferę pobytu, wysoki profesjonalizm i bezpieczeństwo pobytu? Na te pytania szukały odpowiedzi uczennice kształcące się w technikum hotelarstwa w hotelu Loft.

• Dzień Samorządności

• Pierwszy dzień wiosny wielu osobom kojarzy się z samowolnym opuszczaniem lekcji, ale można spędzić go w ciekawszy sposób. Naszą alternatywą było wspólne ognisko, konkurs na marzannę i bycie po prostu razem. Trochę zawiodła nas pogoda, ale dobry humor dopisał jak zawsze.

• Szkolenie o środkach ochrony roślin

• W dniu 14 marca 2017 roku przyszli rolnicy rozmawiali o bezpieczeństwie operatoraśrodków ochrony roślin i prawidłowym zabezpieczeniu tych materiałów. Szkolenie poprowadził dr Jakub Garnis z SGGW w Warszawie.

• Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

• Nasi uczniowie wzięli udział w Mszy świętej, przemarszu ulicami miasta i uroczystościach pod pomnikiem AK. Tak wyglądał program obchodów w Suwałkach Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, który został ustanowiony przez Sejm w lutym 2011 roku. Święto upamiętnia żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia.

• Walentynki 2017

• Oj działo się, działo w Dniu zakochanych w naszej szkole.

„Zakochanych chłopców i miłe dziewczynki zapraszamy serdecznie na szkolne walentynki…

Tymi słowami zaczynał się plakat informujący o organizacji walentynek przez klasę III technikum hotelarskiego. Organizatorzy zadbali nie tylko o stronę wizualną - dekoracje, kwiaty, wyjątkowo nakryty stół, smakowite desery, ale również wykonali własnoręcznie różnorodne serca, które są nieodłącznym atrybutem tego właśnie dnia. Dodatkową atrakcją była poczta walentynkowa oraz loteria fantowa. Ogólną wesołość wzbudził pokaz mody walentynkowej, w którym przedstawiono propozycje strojów służbowych pracowników Hotelu Marzeń na dzień 14 lutego oraz propozycje kreacji dla gości hotelowych.

Takie przedsięwzięcie pokazuje, że z powodzeniem można łączyć zadania edukacyjne z przyjemnością, poczucie estetyki z odpowiedzialnością, a zabawę z nauką.

• VI szkolny konkurs Bożonarodzeniowy

• 21 grudnia odbyła się kolejna edycja corocznego Konkursu Bożonarodzeniowego, który przebiegał w dwóch kategoriach – Stroik świąteczny oraz Świąteczne nakrycie stołu.

W kategorii Stroik świąteczny I miejsce przypadło w udziale klasie III H, II miejsce klasie II H, a dwa równorzędne III miejsca zajęły klasy IV A oraz IV W

W kategorii Świąteczne nakrycie stołu I miejsce zdobyły hotelarki z klasy III – Magdalena Żbikowska, Martyna Wasilewska, Beata Oleksy, które także otrzymały nagrodę publiczności ufundowaną przez Samorząd Uczniowski, II miejsce zajęły Aneta Grędzińska i Dominika Kisłowska z klasy II, a dwa III miejsca podzieliły miedzy sobą również 2 zespoły dziewcząt z klasy III H.

Wręczenie dyplomów oraz nagród miało miejsce 22 grudnia 2016 roku.

GRATULUJEMY