• Edukacja z Wojskiem

• Dnia 25 października 2024 r. w ramach programu Edukacja z wojskiem. Edycja II odbyło się spotkanie z weteranem 14. Pułku Przeciwpancernego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Suwałkach, który uczestniczył w Misji Pokojowej na Bliskim Wschodzie.

• KONKURS PRZYRODNICZY

Zespół Szkół im. gen. Ludwika Michała Paca w Dowspudzie

ogłasza

KONKURS PRZYRODNICZY

w 3 kategoriach:

1. Konkurs plastyczny „Ochrona środowiska – mój wybór”
          2. Konkurs „Ekorzeźba”
          3. Konkurs filmowy „Jak prawidłowo segregować śmieci”

Konkurs skierowany jest do uczniów Zespołu Szkół im. gen. Ludwika Michała Paca w Dowspudzie.

Konkurs plastyczny „Ochrona środowiska – mój wybór” polega na stworzeniu prac plastycznych w dowolnej technice plastycznej mających zachęcać do podejmowania w codziennym życiu do wyborów pozytywnie wpływających na ochronę środowiska, emisję zanieczyszczeń i zmniejszać zapotrzebowanie na zużycie zasobów naturalnych.

Konkurs „Ekorzeźba” polega na stworzeniu rzeźby (instalacji) stworzonej z materiałów pochodzących z recyklingu, mających zachęcać do wykorzystania materiałów z recyklingu aby zmniejszać zapotrzebowanie na zużycie zasobów naturalnych.

Konkurs filmowy „Jak prawidłowo segregować śmieci?” polega na stworzeniu filmiku (max. 2 min.) ukazującego prawidłową segregację śmieci.

Nagrodzonych zostanie 5 najlepszych prac w każdym konkursie atrakcyjnymi nagrodami. Wyboru najlepszych prac dokona społeczność szkoły.

Prace należy dostarczyć osobiście do dnia 29.10.2024 rok (wtorek) do sekretariatu Zespołu Szkół im. gen. Ludwika Michała Paca w Dowspudzie.

Regulaminy konkursów na stronie szkoły.

• Projekt Erasmus +

• 🇪🇺🇵🇱

Uprzejmie informujemy , że Zespół Szkół im. gen. Ludwika Michała Paca w Dowspudzie otrzymał wsparcie Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji na realizację projektu w ramach akredytacji 2020-1-PL01-KA120-VET-096367 w wysokości 42 367 EURO .

Numer projektu 2024-1-PL01-KA121-VET-000210925

Działanie: KA1 Kształcenie i szkolenie zawodowe.

• Zakończenie Roku Szkolnego 2023/2024

• Uroczystość zakończenia roku szkolnego miała miejsce dnia 21 czerwca 2024 r. Po uroczystym wprowadzeniu sztandaru głos zabrała Pani Dyrektor Agnieszka Sidor oraz obecna na uroczystości Inspektor ds. oświaty, kultury i sportu Anna Micielica . W trakcie uroczystości najlepsi uczniowie otrzymali nagrody.

Pożegnaliśmy również naszych wspaniałych wieloletnich Profesorów Panią Barbarę Sidor i Pana Bogusława Mazurkiewicza, którzy zdecydowali się przejść na zasłużoną emeryturę. Życzymy im wszyscy wielu lat zdrowia i odkrywania świata, na które do tej pory nie mieli czasu.

Nastąpiło także podsumowanie projektu unijnego o nr. 2023-1-PL01-KA121-VET-000147229, w którym brali udział uczniowie naszej szkoły z profilu leśnego razem z kadrą nauczycielską w ramach job shadowingu.

Uczniom zaś życzymy wspaniałego odpoczynku i nabierania sił, aby w przyszły rok szkolny weszli z nowymi siłami i entuzjazmem. Uważajcie na siebie i wracajcie do nas we wrześniu cali i zdrowi.

• Projekt Erasmus+

• Uczniowie z Zespołu Szkół im. Gen. Ludwika Michała Paca w Dowspudzie brali udział w projekcie unijnym.

21 uczniów oraz 2 nauczycieli w ramach job shadowingu ,Zespołu Szkół w Dowspudzie wzieło udział w projekcie

Erasmus + o numerze 2023-1-PL01-KA121-VET-000147229, który odbył się w Chorwacji.

W piątek  21 czerwca w Zespole Szkół w Dowspudzie odbyło się oficjalne podsumowanie projektu w ramch Erasmus + na lata 2021-2027 , realizowanego ze środków Erasmus w sektorze Kształcenie i szkolenie zawodowe VET jako krótkoterminowa mobilność edukacyjna osób uczących się w ramach kształcenia i szkolenia zawodowego.

21 uczniów oraz 2 nauczycieli  Zespołu Szkół w Dowspudzie , pod opieką nauczycieli Pani Katarzyny Walendzewicz , Pani Ewy Kłoczko wróciło 30 marca 2024r., z dwu - tygodniowego stażu, który odbywał się  w Chorwacji.

Głównym celem projektu ,, Erasmu+”o numerze 2023-1-PL01-KA121-VET-000147229  jest podnoszenie jakości kształcenia w wymiarze indywidualnym, dzięki realizacji mobilności , oraz w wymiarze instytucjonalnym, dzięki wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań edukacyjnych i wymianie dobrych praktyk.

Uczestnicy odbywali staż u partnera projektu EU MOBILITY Croatia w Park Marjan Split, Chorwacja gdzie nabyli nowych umiejętności , zdobyli wiedzę zawodową w praktyce a kadra nauczycielska miała okazję wymienić się doświadczeniami oraz nawiązać nowe kontakty zawodowe jak również nastąpiło otwarcie uczniów na inne kultury i różnice występujące we współczesnej europejskiej rodzinie, poprawie uległa ich świadomość kulturowa i poziom komunikacji międzykulturowej jak też nastąpiło wzmocnienie postawy otwartości i tolerancji wśród młodych ludzi czy wzmocnienie tożsamości uczestników jako obywateli Unii Europejskiej .

Udział w przedsięwzięciu za granicą przyczynił się do osobistego rozwoju uczestników projektu. Był okazją do zdobycia nowych kompetencji kluczowych, społecznych oraz dał możliwość doskonalenia umiejętności językowych. Uczestnicy poznali kulturę i obyczaje mieszkańców Chorwacji.

Wyjazd uczniów zaprocentuje w ich przyszłym, dorosłym życiu ułatwiając wejście na rynek pracy w międzynarodowym otoczeniu.

• Dowspuda 10,
        16-420 Raczki