• Drodzy Uczniowie

Do dnia 07 lutego 2021 r. należy w formie elektronicznej złożyć deklaracje na egzamin potwierdzający kwalifikacje w zawodzie. Deklaracje są do pobrania na stronie internetowej OKE Łomża lub tutaj.

Wypełnione i podpisane deklaracje należy wysłać w formie skanu lub zdjęcia na adres sekretariat@zsdowspuda.pl

• GRATULUJEMY SERDECZNIE!!!

• Nasza Absolwentka Urszula Zachariasz (Azarewicz) spełniła swoje marzenie i napisała własną książkę....

Ula jesteśmy z Ciebie dumni!
          Zachęcamy do przeczytania
          taniaksiazka.pl

Obiecaj, że wrócisz

Gdy otaczają cię życzliwi ludzie, żadna wichura nie będzie w stanie cię złamać.

Osiemnastoletnia Julia marzy tylko o tym, by zostać prawną opiekunką swojego młodszego

• Zdjęcie do mLegitymacji

• Szanowni Państwo,

w związku z zawarciem przez Państwa szkołę porozumienia o współpracy z Ministerstwem Cyfryzacji w zakresie wydawania mLegitymacji udostępniamy Państwu oraz Państwa Uczniom bezpłatne narzędzie online umożliwiające łatwe, szybkie i samodzielne wykonanie zdjęcia do mLegitymacji.

Prosimy o dodanie odnośnika do kreatora zdjęć na stronie szkoły w zakładce dotyczącej aktualności lub w bocznej nawigacji strony, co jeszcze bardziej ułatwi znalezienie uczniom potrzebnego narzędzia.

Narzędzie powstało w ramach realizowanego przez naszą firmę projektu unijnego "Bon na Innowacje" dzięki czemu został stworzony bezpłatny internetowy Kreator zdjęć do mLegitymacji. "Kreator zdjęć do mLegitymacji", dostępny jest na stronie www: passport-photo.online/pl

Z usługi mogą bezpłatnie korzystać wszyscy uczniowie Państwa Szkoły. W celu wykonania zdjęcia wystarczy zrobić zdjęcie telefonem komórkowym (smartfonem) na dowolnym tle. Nasz Kreator z tak zrobionego zdjęcia przygotuje zdjęcie spełniające wymogi określone przez Ministerstwo Cyfryzacji.

Kreator zdjęć do mLegitymacji stanowi ogromne uproszczenie i ułatwienie dla uczniów oraz ich rodziców. Prosimy o dodanie na stronie Szkoły odnośnika do kreatora:

Do maila załączamy gotowy tekst, który mogą Państwo dodatkowo umieścić na stronie internetowej Szkoły, w zakładce zawierającej informację o tym, jak wnioskować o mLegitymację, w bocznym pasku nawigacji lub w aktualnościach. Tekst zawiera instrukcję, dzięki której uczniowie i ich rodzice będą mogli w łatwy sposób skorzystać z naszej bezpłatnej usługi.

• Mam już wyniki ŚWIĄTECZNEGO KONKURSU!

• Jak zwykle stanęliście na wysokości zadania! Dziękujemy za wszystkie Wasze zdjęcia – naprawdę czuć z nich było magię Świąt :)Poniżej nagrodzone stroiki.Miejsce 1- Natalia Stankiewicz klasa 2hMiejsce 2- Patryk Żyżyk klasa 1lMiejsce 3- Nikola Wentland klasa 1hWyróżnienie- Patrycja Hećman klasa 2gl, Angelika Walicka klasa 4 wGRATULUJEMY !!!

• WIELKI SUKCES NASZYCH UCZNIÓW

• Święto Szkoły w Dowspudzie

• W dniu 30 listopada 2020 r. w Zespole Szkół w Dowspudzie odbyła się uroczystość Święta Szkoły połączona z jubileuszem 40-lecia nadania jej imienia.

40 lat temu, dokładnie 29 listopada 1980 r.  w 150. rocznicę powstania listopadowego, dzięki staraniom Pana Dyrektora Stanisława Krzywickiego, Zespołowi Szkół w Dowspudzie nadano imię gen. Ludwika Michała Paca – człowieka, który poświęcił swoje życie walce o odzyskanie przez Polskę niepodległości, a jednocześnie jest nierozerwalnie związany z historią Dowspudy.

W tym roku uroczystość ograniczono do  udziału we Mszy Świętej w kościele parafialnym w Raczkach w intencji  wspólnoty szkolnej,  której przewodniczył ks. Prałat Zygmunt Kopiczko – absolwent szkoły. We Mszy Świętej mogli uczestniczyć poprzez łącza online uczniowie, nauczyciele,  pracownicy, absolwenci oraz przyjaciele szkoły.

W Jubileuszowej Mszy Św. uczestniczył Artur Łuniewski - Wicestarosta Suwalski, który w imieniu Rady i Zarządu Powiatu, przekazał Dyrektorowi Szkoły oraz całej społeczności szkolnej serdeczne życzenia rozwoju i dalszych sukcesów w kształceniu młodzieży.

Hołd patronowi oddano poprzez złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przed pomnikami upamiętniającymi patrona szkoły gen. Ludwika Michała Paca.

• Drodzy Rodzice oraz Uczniowie

• W związku z decyzją rządu w dniach od 26 października 2020 r. do 8 listopada 2020 r. szkoła przechodzi na nauczanie zdalne za pomocą aplikacji Microsoft 365 Teams. Plan lekcji pozostaje bez zmian.